انتشار آمار میزان محبوبیت نسخه های مختلف اندروید از سوی گوگل

Print Friendly, PDF & Email

 

اندروید یک سیستم عامل لینوکس برگرفته از BlackBerry و اوپن سورس است , شرکت گوگل آن را حمایت و پشتیبانی می کند و در گوشی ها و تبلتهای جدید از آن استفاده می شود.

به گزارش گروه خبری GSM  و به نقل از پایگاه جی اس ام آرنا: میزان استفاده از نسخه های مختلف اندروید بین کاربران مختلف از سوی گوگل منتشر شد. طبق این آمار ، Froyo  نه نها در صدر استفاده از ورژن های مختلف این سیستم عامل قرار دارد، بلکه میزان محبوبیت و استفاده آن هر روز با سرعت بیشتری نسبت به سایر ورژن های مختلف این سیستم در حال افزایش است. Gingerbread و Honeycomb هنوز هم جایگاه خود را نتوانسته اند پیدا کنند. علاوه بر این، میزان استفاده از Eclair  و نسخه های پیش از آن، با سرعت بیشتری نسبت به قبل در حال کاهش است.

بر طبق آمار منتشر شده، Froyo  ( اندروید ۲.۲.) با 3.7 درصد افزایش سبت به ماه قبل و با 61.3 اکنون در صدر این آمار قرار دارد.

بر طبق پیش بینی های انجام شده، با ورود گوشی هایی مانند Samsung Galaxy S II  و HTC Desire S و همچنین گوشی اقتصادی Wildfire S ، آمار استفاده از Gingerbread در آینده نچندان دور به مراتب بیشتر خواهد بود. 

در مورد میزان استفاده از ورژن سوم اندروید، ذکر این مطلب خالی از لطف نخواهد بود که در حال حاضر، تبلت زوم موتورولا تنها موردی است که از ورژن سوم اندروید استفاده می کند. با در نظر گرفتن این نکته، این آمار برای نسخه سوم اندوید هم جای امیدواری دارد.

 

 

About سیدحسینعلی حسینی

متخصص لینوکس , سیسکو , Voip و میکروتیک. دوستدار نرم افزارهای آزاد , لینوکس , سیسکو , شبکه های کامپیوتری و شطرنج... ‏‫‏‫‏‏‫‏‫‏‫‏‫‏‫"خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری‫ لحظه ای که برای زیستن گذشته است ،حسرت نخورم و مردنی عطا کن که در بیهودگی اش سوگوار نباشم."

Check Also

Gadgets/Widgets in Linux

درود امروز میخوام به شما ابزاری رو معرفی کنم تا بتویند Gadgets/Widgets  هایی رو به لینوکس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *