آموزش

دسکتاپ پیش فرض لینوکس مینت ۱۱ چیست ؟‌

Print Friendly, PDF & Email

قبلا ذکر کرده بودم که بعد از اوبونتو پرطرفدار ترین لینوکس در بین هواداران لینوکس مینت است و هر روز طرفداران این سیستم بیشتر می شود.

با این که لینوکس مینت برگرفته از اوبونتو است و تنها تغییراتی در اوبونتو ایجاد می کند ولی در نسخه لینوکس مینت ۱۱ گفته شده است که لینوکس مینت از دسکتاپ پیش فرض اوبونتو ۱۱.۰۴ استفاده نخواهد کرد !

لینوکس مینت ۱۱ از دسکتاپ Gnome 2.32 برای نسخه جدید خود که در چند ماه آینده انتشار خواهد یافت استفاده خواهد کرد و از دسکتاپ unity و gnome 3 استفاده نخواهد کرد.

لینوکس مینت ۱۱ با استفاده از دسکتاپ گنوم ۲.۳۲ و compiz و برنامه compiz fusion icon  کمک می کنه برای سوییچ کردن دسکتاپ از حالت compiz به Metacity و بلعکس.

این موضوع واقعا عجیب است ! لینوکس مینت تا چه زمان می خواهد از دسکتاپ گنوم ۲ استفاده کند ؟‌چرا گنوم شل رو انتخاب نکرد ؟ چرا Unity رو انتخاب نکرد ؟

انتظار می رفت که تنها راه استفاده از گنوم ۳ به صورت پیش فرض در اوبونتو در لینوکس مینت ۱۱ باشد ولی لینوکس مینت اعلام کرد که گنوم شل و unity هیچ کام پیادار نیستند و فعلا دسکتاپ خود را تغییر نخواهد داد .

اما لینوکس مینت ۱۱  از برنامه های پیش فرض در اوبونتو استفاده خواهد کرد و فقط به جای استفاده از Banshee از Rhythmbox استفاده خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام
    برای ریست کردن پسورد در ubuntu 11.04 چه راهی پیشنهاد می کنی ؟؟؟
    ( نمی تونم وارد grub بشم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن