آموزش

دسکتاپ پیش فرض لینوکس مینت ۱۱ چیست ؟‌

Print Friendly, PDF & Email

قبلا ذکر کرده بودم که بعد از اوبونتو پرطرفدار ترین لینوکس در بین هواداران لینوکس مینت است و هر روز طرفداران این سیستم بیشتر می شود.

با این که لینوکس مینت برگرفته از اوبونتو است و تنها تغییراتی در اوبونتو ایجاد می کند ولی در نسخه لینوکس مینت ۱۱ گفته شده است که لینوکس مینت از دسکتاپ پیش فرض اوبونتو ۱۱.۰۴ استفاده نخواهد کرد !

لینوکس مینت ۱۱ از دسکتاپ Gnome 2.32 برای نسخه جدید خود که در چند ماه آینده انتشار خواهد یافت استفاده خواهد کرد و از دسکتاپ unity و gnome 3 استفاده نخواهد کرد.

لینوکس مینت ۱۱ با استفاده از دسکتاپ گنوم ۲.۳۲ و compiz و برنامه compiz fusion icon  کمک می کنه برای سوییچ کردن دسکتاپ از حالت compiz به Metacity و بلعکس.

این موضوع واقعا عجیب است ! لینوکس مینت تا چه زمان می خواهد از دسکتاپ گنوم ۲ استفاده کند ؟‌چرا گنوم شل رو انتخاب نکرد ؟ چرا Unity رو انتخاب نکرد ؟

انتظار می رفت که تنها راه استفاده از گنوم ۳ به صورت پیش فرض در اوبونتو در لینوکس مینت ۱۱ باشد ولی لینوکس مینت اعلام کرد که گنوم شل و unity هیچ کام پیادار نیستند و فعلا دسکتاپ خود را تغییر نخواهد داد .

اما لینوکس مینت ۱۱  از برنامه های پیش فرض در اوبونتو استفاده خواهد کرد و فقط به جای استفاده از Banshee از Rhythmbox استفاده خواهد کرد.

 

Related Articles

1 thought on “دسکتاپ پیش فرض لینوکس مینت ۱۱ چیست ؟‌”

  1. سلام
    برای ریست کردن پسورد در ubuntu 11.04 چه راهی پیشنهاد می کنی ؟؟؟
    ( نمی تونم وارد grub بشم )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close